Prefabrik Depo

Türkiye’de prefabrik yapı sistemlerinin gelişmeye başlamasıyla birlikte birçok yapı türünde tercih edilmeye başlanmıştır. AR GE Prefabrik Ltd. Şti.​ olarak, prefabrik betonarme yapı elamanlarının üretimlerini yaparak, büyük projeleri gerçekleştiriyoruz. Tüm projelerimizi, Türk Standartları Enstitüsü sertifikası ile gerçekleştiriyoruz. Prefabrik depo projeleri hazırlıyor ve denetim firmalarının kontrollerinden sonra depo kurulumların başlıyoruz.

Yapı elamanları üretimlerimiz sonrasında üretmiş olduğumuz prefabrik beton elemanları ve diğer malzemelerin tamamı Avrupa standartlarına uygun olmaktadır. Sektörün güvenilir bir markası olarak tüm prefabrik yapı sistemlerinde, en kaliteli malzemeleri kullanıyor, müşterilerimize prefabrik depo yapılarını ekonomik fiyat seçenekleri ile sunuyoruz. Yaptığımız tüm işlem aşamaları denetim firmalarının kontrolünden geçtiği için kaliteli üretim yapmamızı ve yolumuzda sağlam adımlarla ilerlememizi sağlıyor.

Prefabrik Depo Türleri

Prefabrik depo türleri, kullanım amacına göre değişmektedir. Kuru gıda ürünleri deposu, yaş meyve sebze deposu, soğuk hava deposu gibi tüm amaçlar için prefabrik depo üretimi yapıyoruz. Prefabrik depo fiyatları metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Prefabrik depo yapıları için müşterilerimiz tarafından en çok sorulan sorular, hangi işlemler verilen fiyata dahildir, sorusudur.

Duvar panelleri,
Birleşim elemanları,
Tavan kaplaması
Tavan ve duvar izolasyonu,
Çatı kaplama,
Soğutucu paneller,
İç ve dış kapı ve pencereler,
Montaj işlemleri,

Proje hazırlama, yapı elamanlarının üretilmesi ve montajı vermiş olduğumuz fiyat seçeneklerine dahildir. Müşterilerimiz, depo kurulum alanı zemin beton işlemlerini kendileri yapmak zorundadır. Yapılacak olan sözleşmeye göre tesisat çekme, isteğe göre iç ve dış boya işlemleri ekstra ücret karşılığında yapılan işlemlerdir.

Prefabrik Depo Yapılarında Geniş Alan Avantajı

Prefabrik depo m2 fiyat listemizi inceleyerek, kurulum yapılması istenilen depo büyüklüğüne göre proje seçimi yapılabilmektedir. Prefabrik depo yapılarında kullanım alanının daha geniş olmasını sağlıyoruz. Kullanım alanının daha geniş olması kullanıcılar açısından bir avantajdır. Betonarme depolar ile prefabrik depolar karşılaştırıldığında, prefabrik depoların yaklaşık %10 oranında daha geniş alan kazanılmasını sağladığı görülmektedir. Mavitaş Prefabrik olarak, büyük depo projelerinde, taşıyıcı sistemlerin oldukça dayanıklı ve güçlü olmasına özen gösteriyoruz. Depo iç alanlarında mümkün olduğu kadar az kolon kullanarak, depo genişliğini maksimum seviyede tutmaya çalışıyoruz.

İklim Koşullarına Göre Depo Tasarlamak

AR GE Prefabrik Ltd. Şti. prefabrik yapılar konusunda uzmanlığını tüm yapı türlerinde gösteriyor. Prefabrik depo talepleri geldiğinde, depomun kullanım amacına ve kurulum yapılacak bölgenin iklim şartlarına göre belirleme yapıyor. Prefabrik depo projeleri soğuk iklim bölgeleri için yapılıyorsa, duvar ve izolasyon sistemlerini ona göre belirliyoruz. İklim şartlarına göre çözüm seçenekleri olarak, duvar yapıları ve izolasyonlar kalınlaştırılabilmektedir.

Başka bir çözüm seçeneği ise duvar dışına ek kaplama yani mantolama seçeneğini kullanabiliyoruz. Prefabrik depo yapılarının amacına uygun yapılabilmesi için proje öncesinde kurulum yapılacak olan yerde keşif yaparak, iklim şartları, konum gibi tespitler yapıyoruz. Bu hazırladığımız projenin ekonomik şartlarla amacına uygun olarak yapılmasını sağlayacaktır.

Prefabrik Depoların Teslim Süresi

Prefabrik depoların metrekaresine göre yapı elamanlarını üretim süremiz değişmektedir. 100 m² bir depo için gerekli olan yapı malzemelerinin üretimi ve sevke hazır duruma gelmesi, malzeme türlerine göre 2 ila 10 olarak belirlenmektedir. Müşterimiz prefabrik deponun kurulacağı yer zemin betonunu hazırladıktan sonra sevkiyata hazır hale getirilen tüm malzemeleri, kendi araçlarımız ile Türkiye’nin neresinde olursa olsun hemen taşımaya başlıyoruz.

Kurulum yapılacak olan zemin betonu hazırlandıktan ve bizlere kurulum yapılması için teslim edildikten sonra prefabrik depo binasının tüm montaj ve kurulum işlemleri ortalama 5 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Büyük endüstriyel depolar için kurulum süresi, depo alanı büyüklüğüne göre artabilecektir. Soğuk hava depoları, tarım depoları gibi büyük depoların kurulumlarını kısa sürede tamamlayabilmek için yeterli sayıda uzman montaj personelimiz ile çalışıyoruz.

Yaşar Ötnu Depoları

Prefabrik Depo Maliyetleri

Prefabrik depo fiyatları yapılacak kat sayısı ve kullanılacak çelik konstrüksiyon sayısına göre değişiklik gösterecektir. Depo alanının büyüklüğünün yanı sıra depreme karşı dayanıklı olabilmesi için zemin etüt durumu kullanılacak çelik konstrüksiyon destek elamanlarının sayısının azalmasına ya artmasına neden olabilecektir. Kullanılacak olan malzeme türüne göre m² fiyatının artabileceğini müşterilerimize ilk görüşmede bildiriyoruz.

Daha sonra yer keşfi ve yapılacak depo için hazırlanan projeye göre toplam maliyet hesaplaması yapıyoruz. Prefabrik depoların, betonarme depolara göre daha dayanıklı, kullanım ömrünün uzun ve kurulum maliyetinin düşük olması birçok avantaj sağlamaktadır. Firmamız sitesinden ya da kuracağınız iletişim ile depo yapılarında kullandığımız tüm malzemelerin teknik özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dört Mevsim Kullanışlı Depolar

Halk arasında prefabrik yapılar, yazlık yapı türleri olarak algılanmaktadır. Firmamız, prefabrik depo ve diğer yapılarda, özel yalıtım malzemesi kullandığı için prefabrik depoların 4 mevsim kullanılabilir olmasını sağlamaktadır. Kullanılan yalıtım malzemeleri kalitesi ve miktarı, Perfabrik depo m2 fiyat artışına neden olabilecektir. Prefabrik depolar, gıda ürünlerinin bozulmalarını önlemek ve uzun süre saklanmasını sağlamak için yapılmaktadır. Bunun için her deponun dört mevsim kullanışlı olması gerekiyor. Projelerimizi hazırlarken, ısı yalıtımını en iyi şekilde hazırlıyoruz. İklimsel koşullara göre duvar ve çatı izolasyonunda daha kalın ürünler kullanıyor ya da bina dışına mantolama yapılmasını sağlıyoruz.

Statik Hesaplamaların Yapılması

Prefabrik depo yapılarında, kontrol ve yönetim birimlerinin kullanabilmesi için asma kat talep edilmektedir. Asma kat bölümlerinde, sallanma gibi sorunların yaşanmaması için statik hesaplamaları yaparak, standartlara göre destek elemanları kullanıyoruz. Yapılan statik hesaplamalar, prefabrik depoların ve tüm bölümlerinin güvenli ve konforlu kullanımını sağlamaktadır. Projelerimizi hazırlarken, bu hesaplamaları yapıyor ve sallanma gibi titreşimleri tamamen yok edebiliyoruz.

Projelerimizi hazırlarken, müşterilerimizin tüm beklentilerini ve taleplerini dikkate alıyoruz. İklim koşullarına ve deprem risk durumuna göre statik hesaplamalarımızı, özel programlar kullanarak hatasız olarak yapıyoruz. Bu hesaplamalara göre kurulumları gerçekleştiriyoruz.