Prefabrik Fabrika

Prefabrik yapıların tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. En önemli nedenleri olarak, yapıların hızlı yapılması ve ekonomik olmasıdır. Endüstriyel alanlarda ihtiyaç duyulan fabrika binalarında taşıyıcı sistemlerin güçlü olması için çekil konstrüksiyonlar kullanılmaktadır. Prefabrik fabrika projeleri seçeneklerimiz ile endüstriyel alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Prefabrik yapılarda, maliyetin düşük olması, kurulumun hızlı ve hemen yapılması, fabrika binalarının işlevlerini artırmaktadır.

Ürünlerimizin sağlamlık oranının yüksek olması, endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan fabrika binaları için projelerimizin tercih edilmesine neden olmaktadır. Az maliyetle, kısa sürede çalışmaları tamamlamamız, uzun ömürlü, dayanıklı bina projelerini geliştirmemizi sağlamaktadır. Endüstriyel alanın ihtiyaçlarına göre proje çalışmaları yapıyoruz.

Projelendirme İşlemleri

Prefabrik fabrika fiyatları politikalarımızı yapacağımız projelendirme çalışmalarına göre belirliyoruz. Projelerimizi hazırlarken, talep edilen bina ölçülerine göre malzeme türlerini belirleyerek işe başlıyoruz.

Projelendirme işlemlerinin yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan bilgiler şunlardır;

Fabrika binasının toplam kullanım alanı,
Kat gabarileri,
Statik ve dinamik yük oranları,
Çalışacak kişi sayısı,
Üretim yapılacak ürün türü,
Bina yapısını etkileyecek değişkenler,

Uzmanlarımız, prefabrik fabrika projelerine başlamadan önce müşterilerimizden bu bilgileri talep etmekte, çoğu zaman kurulum yerinde keşif yaparak, iklim şartlarına değerlendirmektedir. Projenin eksiksiz yapılabilmesi için bu bilgilere ihtiyaç vardır ve projede tüm detaylara yer verilmektedir. Kurulum yapılacak olan yerde keşif yaparak, zemin yapısına göre fabrika temeli için neler yapılması gerektiğine hangi malzemelerin kullanılacağına karar verilmektedir.

Prefabrik Montaj İşlemleri

Prefabrik fabrika mt2 fiyat hesaplamaları üretim maliyetinin daha ekonomik olduğunu gösterdiği için ürünlerimize olan talep sürekli artmaktadır. Türkiye’nin birçok sanayi bölgesinde, prefabrik fabrika kurulumları yaparak, bina ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyoruz. Prefabrik montaj işlemleri, temel yapı sistemleri ve yapı malzemeleri üretimi tamamlandığında başlamaktadır. Fabrika temel yapısı tamamlandığında, fabrika binasının ana taşıyıcı çelik elemanlarının bağlantılarını yapıyoruz.

Bu bağlantılar üzerine duvar panellerini, üst kısmına ise çatı bağlantı elemanlarını yerleştiriyoruz. Duvar panellerini yerleştirirken, sağlam olması için tüm bağlantı ve destek elemanlarının paslanmaz çelik ürünlerden olmasına özen gösteriyoruz. Montaj işlemlerini, hazırlanan projede gösterildiği gibi bire bir yaparak, hazırlanan şartnameye uygun ve kaliteli olmasını sağlıyoruz. Prefabrik fabrika binalarının kurulumları, zor ve risklidir. Bunun için tüm montaj işlemlerini uzman ekiplerimiz ve ağır yük kaldırabilen vinçlerimiz ile yapıyoruz.

Güvenli Binalar

Prefabrik fabrika projeleri için çalışmalar yapan elemanlarımız, binaların güveni olabilmesi için tüm seçenekleri değerlendiriyorlar. Projelerimiz, kullanıcı talebine göre oluşturulmaktadır. Binaların depreme karşı güvenli olabilmesi için çelik ürünler kullanıyoruz. Isı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği için özel yalıtım malzemeleri ve dış kaplama ürünleri kullanıyoruz.

Talep edilen güvenlik sistemlerine göre prefabrik fabrika maliyetlerinde değişiklik olabilmektedir. Yangın güvenliğinin sağlanabilmesi için sac paneller, taş yünü, poliüretan kaplama gibi farklı sistemler kullanılarak, binanın kurulumu tamamlanmaktadır. Prefabrik fabrika kurulumlarında, bina ana yapısının montajı yapıldıktan sonra en son dış kaplama örtüsü ve çatı taşıyıcı sistemleri yerleştirilmektedir. Kendi fabrikamızda yaptığımız parça üretimlerinin, projeye uygun yapılmasını sağlıyoruz.

Fabrika çatı sistemlerinde kullanılan çelik konstrüksiyon taşıyıcıların bağlantılarını kaynaksız yöntem ile yaparak, ileri aşamalarda paslanma yapmasını önlüyoruz. Oluşacak olan paslanma, zamanla çürümeye neden olacak ve kopma riski doğurabilecektir. Bunun için cıvata ve geçme sistemini kullanıyoruz.

Kaliteli Ürün İmalatı

Mavitaş Prefabrik, kalite politikalarını belirlerken, müşteri istek ve taleplerini göz önünde bulundurmaktadır. Kalite yönetimini eksiksiz çalıştırarak, üretilen tüm yapı elamanlarının standartlara uygun olmasını, hizmet verimliliğinin artmasını hedefliyoruz. Prefabrik fabrika binaları için ihtiyaç duyulan tüm yapı elemanlarını üretirken, uygulanabilecek olan tüm statik ve dinamik etki oranlarını hesaplıyor, tüm etkilere karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyoruz. Prefabrik sektöründe uzun yıllar yer almamız ve bu güne kadar müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutuyor olmamız, kaliteli ve güvenilir prefabrik fabrika, konut, okul gibi yapıları yapmamızı sağlamaktadır.

Prefabrik Projelerimiz

Prefabrik fabrika fiyatları günümüz ekonomik şartlarına göre daha uygun olması, endüstriyel alanda tercih nedeni olmaktadır. Müşterilerimiz tarafından, prefabrik fabrika kurulum siparişi verildikten sonra üretim ve montaj işlemlerini hızlı ve kaliteli yapıyor olmamız, ülke genelinde tanınmamıza neden olmaktadır.

Prefabrik projelerimiz, tüm bina sistemleri için yapılmakta ve bazıları şunlardır;

Prefabrik alışveriş merkezleri,
Prefabrik okul,
Prefabrik konut,
Prefabrik otel,
Prefabrik spor salonu,
Prefabrik depo,

Müşterilerimize web sitemizdeki, faaliyet alanlarımız kategori başlığı altında tüm proje türlerimizi gösteriyoruz. Tüm sektörler, ihtiyaç duydukları bina türlerini, prefabrik yapı türlerinden seçebilirler. Yapmış olduğumuz projeleri inceleyerek, aynısını ya da kendilerine özel tasarımlarla isteyenler hemen proje hazırlıyoruz.

Çevreci Fabrika Binaları

Firmamız çevre kalite yönetim sistemi ile tüm yapı elemanlarının çevre şartlarına uygun olarak üretilmesini sağlıyor. Prefabrik fabrika binaları, büyük yapılar olduğu için kullanılan malzemelerin, çevre ve insan sağlığı açısından uygun olması gerekiyor. Projelendirme yapılırken, kullanılan malzemelerin çevreye verebileceği muhtemel tüm zararlar tespit edilmeye çalışılmakta ve zarar vermeyen malzemeler kullanılmaktadır. Prefabrik fabrika, proje, üretim ve montaj aşamasında, kurulum sahası çevre yapısına ve ilgili mevzuatlara göre belirlenmiş olan standartlara harfiyen uymaya, ürünlerimizin standart değerleri üzerinde olmasına özen gösteriyoruz.

Yeni Fabrika Binası

Prefabrik fabrika mt2 fiyat belirlemeleri, kurulum yapılacak olan alan ölçüsüne, fabrikada çalışacak kişi sayısına ve diğer hususlara göre yapılmaktadır. Yeni fabrika binası için sözleşmeler hazırlanırken, kullanılacak dış kaplama ve çatı sistemleri, hem projeyi hem de maliyeti etkilemektedir. Firmamız, tüm endüstriyel alanlar için farklı büyüklüklerde ve kapasitede, yeni prefabrik fabrika binaları yapı elemanlarını üretmektedir. Fabrika montajında kullanılan tüm ürün çeşitleri kendi üretimimizdir ve her birisinin garanti güvencesi vardır. Kurumsal bir firma olarak tüm hizmetlerimizi garanti güvencesi kapsamında veriyoruz.